O Cancu

Pohádky pro dospělé. Malé brněnské nakladatelství vzniklo v lednu 2022 v reakci na nedostatek literatury, která by se zabývala BDSM, LGBT, Furry a dalšími ožehavými tématy. Velká nakladatelství si nechtějí „kazit“ dobré jméno, proto se zdráhají takové tituly vydávat. My se s tím ne*ereme.

Úvodní kecy

Redaktoři, autoři a další

Pohádky pro dospělé...

… doslova. Nehledejte v tom porno… primárně.

Pohádka =  příběh není původně vázán na podmínky reálného světa. Není vypravěčem prezentován jako pravdivý a posluchači zpravidla také nevěří, že by se mohl odehrát ve skutečnosti. (Wiki)

Pro dospělé = trochu okořeněné, peprné, hanbaté, zvrhlé, perverzní, úchylné, praštěné… To není pro děti.

Co si pod tím představit?

  1. Komiksy českých umělců.
  2. Fantasy, horor a sci-fi… nejlépec mix různých žánrů do jednoho.
  3. Ilustrované/ zajímavě graficky zpracované knížky.
  4. Kinky věci pro minority (LGBTQIA+, BDSM, mnoho dalších).

Canc = (slang.) kec, pindy, zavádějící/ úchylný názor, bezvýznamný/ zmateční dokument

Vydané knihy 2024

Vydané knihy 2022

Facebooková stránka

Dejte si sledování FB stránky nakladatelství, aby vám neuteklo nic nového.

https://www.facebook.com/cancnakladatelstvi

Facebooková skupina

Ve skupině Knižní vidláci cancy čtoucí můžete nejen sledovat novinky, ale třeba přidávat vlastní příspěvky a sem tam se tam objeví něco, co na oficiálních stránkách ne.

https://www.facebook.com/groups/2740301026294205

Youtube kanál

Samozřejmě máme i kanál na Youtube, kam nahrávám třeba ta zrychlená videa, jak kreslím. Dejte odběr, šup šup.

https://www.youtube.com/channel/UCZkfESCzL1dH19qhg1lnUqQ

Náš gang

Rosana Zvelebilová

Velká šéfka

Rosana Zvelebilová

Autorka

Jsem si založila nakladatelství, aby konečně někdo vydával moje knihy. A taky abych si namasírovala egíčko, jak jsem důležitá, že jo.

Pochází z Kladna, ale k žití si vybrala Brno, je šťastně vdaná a živí se jako učitelka. V rámci uměleckého vyjádření se snaží napsat, natočit i namalovat prakticky cokoliv, co má na srdci i v temné duši.
Její přátelé o ní říkají: Nikdy nejde s davem a obvykle vybočí ještě dřív, než se vůbec rozjede. Neméně rafinovaná je ve všem, co dělá, do tvorby se pouští po hlavě a je neúnavným samoukem. Drží se motta: „Všichni jednou zemřeme.“, a pak dodává: „Otázkou je, jak moc to bude bolet. Ostatně, jsou i horší věci než smrt…“ Vyobrazení či popis násilí, erotiky i spojení těchto dvou témat je pro ni výzvou. Občas je i vtipná, jen není jisté, zda je to záměr.

Jana Smrčková Modřínová

Redaktorka, marketingová paní, PR
(Včelička)

pr@canc.cz
rukopisy@canc.cz

Pavel Kantner

Redaktor
(externí)
rukopisy@canc.cz

Oficiální zaměstnankyně Cancu. Pracuje pilně jako včelička – na redakcích, zviditelnění nakladatelství, v oslovování partnerů a dělá takovou tu nudnou práci, za kterou jsme však všichni vděční.

Redaktor, který prostě miluje texty. Zaměřuje se na BDSM tématiku (aniž by chtěl, prostě mu byla přidělena), temné a depresivní věci, ale jinak má super smysl pro humor.

Jan Hlubek

Redaktor
(Dělňas)

rukopisy@canc.cz

Jan Hlubek

Autor

Oficiální zaměstnanec Cancu. Doktor Strach se zaměřuje hlavně na horory, ale i u jiných děl dá ruku k dílu.

Jan Hlubek, Hluback, Dr. Strach, Hlurror… Má mnoho jmen, ale autorr je to jen jeden. Vyžívá se v různých stylech vyjadřování, skládá pocty horrorovým velikánům a rozhodně se nebojí.

Dagmar Digma Čechová

Redaktorka, korektorka
(externí)

Patrik Václavek

Korektor
(externí)

Sice je spisovatelka, ale nám tu dělá redakce a korektury. Řádí jako černá ruka – žádná chyba neunikne.

Získal ekonomické vzdělání, ale to teď vlastně nepotřebuje, jelikož se věnuje korekturám knih. Má trpělivost s prací i s lidmi a nechybí mu smysl pro detail.

 

Andrew Littlepaul

Grafik, webmaster
(externí)

Mia Rosa

Právní oddělení, fotografka
(externí)

Frajer, co má cit pro grafiku, umí to s webem a rozumí i těm všem technickým věcem. Nejdůležitější ale je, že má vkus, který já postrádám.

Naše právní oddělení, které má na starosti smlouvy, obchodní podmínky i GDPR, je ve skutečnosti latexová kočka.
Také je trochu maskot Cancu a pomáhá se serepetičkami – například tiskne na trička i hrnky a přebírá balíky.

Theresa Black

Instagramová masterka, grafička
(externí)

Theresa Black

Autorka

Obálková maniačka a instagramová odbornice jede bomby.

Je mladá autorka vystupující jako Theresa Black. S pseudonymem je sžitá tak dlouho a tak pevně, že na oslovení „Terko“ reaguje jako na vlastní jméno.
Vystudovala grafický design na umělecké škole, kde po studentech vždy chtěli jiný, a hlavně neotřelý pohled na věc. Právě zde se do psaní ponořila více a zjistila, že ji takový koníček vážně naplňuje, a to do takové míry, že nad příběhem vydrží přemýšlet celý den – i když to není úplně vhodné kvůli jiným povinnostem, psaní má vždycky přednost. 
Ráda se věnuje nevšedním romancím, ve kterých čtenář může sledovat každý úder zamilovaného srdce, kontroverzním i tabu tématům, psychologii postav a jejich proměnám, humoru – hlavně humoru a nevyčerpatelnému světu Young Adult a New Adult literatury. Můžete u ní najít ale i fantasy, sci-fi nebo thriller.
Když se nevěnuje psaní, tráví čas ve společnosti tužky a tabletu, kávy, knih kolegů autorů a především svého psa a chovu exotického ptactva.

Leandra Sold

Autorka

Pavel Skořepa

Autor

Alexandra Soldánová aka Leandra Sold vyrůstala až do deseti let v malém městečku ve středu Čech, odkud se s rodiči přestěhovala na Chodsko, kde žije dodnes s manželem, třemi dětmi a kočkou Mínou.
Vždycky chtěla zpívat a hrát divadlo, to nevyšlo. Asi jí to nebylo souzeno.
Se psaním začala flirtovat už na základní škole, když psala nejdřív pohádky a potom celé romány pro své spolužačky, které vyžadovaly pokračování.

Pavel Skořepa (1983)
Svérázný samorost, básník a spisovatel. Svou tvorbou, ať už prozaickou či veršovanou by rád zaujal širší masy, i když prozatím mu stačí i role ‚klubového‘ tvůrce.
Básně po jejich pravidelně nepravidelném vzniku zveřejňuje na své FB stránce Pavel
Skořepa Poetry (@paskopo), kde jsou volně a hlavně veřejně k přečtení. V prozaické tvorbě se výrazně odlišuje od té básnické. Ovšem nepřehlédnutelná spojení se mezi nimi dají jednoduše nalézt.

Lenka Hnátová

Autorka

Martina Nováková

Autorka

Do psaní se pustila poprvé v roce 2018, po narození prvního dítěte, kdy na vymodlené rodičovské zjistila, že potřebuje rozvrkočený mozek po celém hektickém dni upnout k nějakému záchrannému bodu a uklidnit vlastní mysl.

Její práce zcela odráží její povahu. Nedá se tak úplně definovat. Příběhy nezapadají do jednotlivých žánrů a často v sobě nesou skrytá tajemství stejně jako jejich autorka. Co všechna díla spojuje, jsou zdrobněliny, které sama autorka používá i ve svém mluveném projevu a schytává za ně mnohdy až přehnaně nepřátelské reakce. Nebojí se kontroverzních témat jako je LGBT, láska s velkým věkovým rozdílem, nebo třeba mezirasová spojení.

Martina Nováková se narodila v Praze, odkud se nakonec dostala až do města pohádek Jičína, kde žije dodnes se svou rodinou.
Posedlý ctitel je jejím prvním románem. Před jeho vydáním prošla kurzy psaní, poté psala krátké povídky do časopisu Keltoviny a zúčastnila se několika literárních soutěží.
Svůj čas tráví s knížkou, 3D tiskárnou nebo fotoaparátem.
Baví ji společnost stejně jako samota. 
„Příběhy se píšou samy, je to náš život!“

Aleš Černý

Autor

Petra Fido

Autorka

Aleš Černý je autor sci-fi, majitel černého – až morbidního – humoru. Má rád motorky, střelné zbraně, cestování a kávu. Nemá rád davy.

Petra Fido (pseudonym) vystudovala střední školu uměleckých řemesel a pochází z Ostravy. Nyní však žije s manželem, dcerami a spoustou zvířátek na malé vesnici v Beskydech. Miluje psaní (především žánr heavy contemporary, který je jejímu srdci nejbližší), rockovou hudbu a přírodu.

Ivana Nováková

Autorka

Tady bude nějaký nový autor

Ivana Nováková (*1965) pracuje jako ekonomka ve veřejném sektoru. Ve volných chvílích ráda čte, poslouchá barokní koncerty či symfonický metal a občas píše knihy. Do své tvorby si z profese přináší neúprosnou logiku a řád, ale koření ji vtipem a špikuje kulturními odkazy. Autorka fantasy příběhů, které se nevejdou do škatulek, má na svém kontě jak pohádky pro dospělé (ze série o draku Azdarchonovi), tak nerdovské humoristické urban fantasy.